Tarnowianin członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Dr Mariusz Pociecha, Dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie został członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej – instytucji stojącej na straży jakości kształcenia wyższego w naszym kraju. To pierwszy przypadek w historii powołania do tego gremium naukowca z Tarnowa. Dr Mariusz Pociecha pracować będzie w zespole zajmującym się naukami medycznymi, naukami o zdrowiu oraz naukami o kulturze fizycznej.

Powołania 90 członków V kadencji Polskiej Komisji Akredytacyjnej dokonał Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Jej członkowie wybrani zostali spośród kandydatów zgłaszanych m.in. przez uczelnie, konferencje rektorów oraz organizacje studenckie i doktoranckie na czteroletnią kadencję.