Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję zagospodarowania gmachu i terenu dla potrzeb uczelni.
Pierwszą nagrodę w konkursie na koncepcję zagospodarowania tzw. górnych koszar zdobył zespół krakowskiego oddziału SARP: Małgorzata i Marcin Włodarczykowie, Janusz Sepioł, Katarzyna Oleksińska i Wojciech Piektun. Studio Architektoniczne Archecon z Krakowa wykonało studium historyczno-architektoniczne. Pracami kierował prof. Andrzej Kadłuczka.
Wielobranżowe Biuro Projektów w Tarnowie przygotowało projekt odnowienia byłych koszar i ich adaptacji. Głównym projektantem został architekt Janusz Dziduszko. Realizacją przedsięwzięcia zajęło się Przedsiębiorstwo Budowlane "Olimp" z Tarnowa.