PWSZ w Tarnowie najlepsza w kraju – trzeci rok z rzędu!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie znów jest najchętniej wybieraną wyższą szkołą zawodową w Polsce. Potwierdzeniem jest oficjalny komunikat Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowany właśnie na stronach resortu. Tarnowska PWSZ na szczycie zestawienia znalazła się trzeci rok z rzędu!

Zgodnie z „Informacją o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/18” Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie może pochwalić się najlepszymi wynikami naboru spośród wszystkich polskich wyższych szkół zawodowych. W tym roku do grona studentów, świętującej jubileusz 20-lecia, Uczelni dołączyło 1606 studentów. Druga w zestawieniu PWSZ w Białej Podlaskiej przyjęła ich o ponad trzystu mniej.

– Wyniki bardzo nas cieszą, bo osiągnąć taki rezultat trzy lata z rzędu nie jest łatwo. To potwierdzenie tego, że nowe kierunki, które proponujemy absolwentom szkół ponadgimnazjalnych i średnich są przez nich bardzo dobrze przyjmowane. Zresztą podobnie jak i inne z oferty dydaktycznej Uczelni – mówi Rektor, dr hab. inż Jadwiga Laska, prof. PWSZ w Tarnowie.

– Kluczowe wydaje się wsłuchiwanie w rynek pracy i wnikliwa analiza jego potrzeb. Uruchomienie nowego kierunku nie jest sprawą łatwą i musi być poprzedzone takim rozpoznaniem oraz oczywiście bardzo wytężoną, wielomiesięczną pracą zespołów specjalistów za to odpowiedzialnych – dodaje dr Małgorzata Martowicz, Prorektor ds Studenckich i Dydaktyki.