Legia Akademicka oficjalnie ruszyła!

Ponad trzysta osób wypełniło do ostatniego miejsca aulę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie biorąc udział w oficjalnej inauguracji programu Legii Akademickiej.

Nie zabrakło wśród nich przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie, władz uczelni, Zakładów Mechanicznych Tarnów, studentów oraz uczniów szkół z regionu.

Chęć udziału w szkoleniach w ramach Legii Akademickiej wyraziło w PWSZ ponad 160 osób. Mogą oni liczyć na kilkudziesięciogodzinne szkolenia teoretyczne oraz 21-dniowe zajęcia praktyczne realizowane w ramach modułu dla szeregowców oraz podoficerów.

Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyłem w Tarnowie. Tego, jak wysoki poziom prezentuje ta uczelnia, w jak wielu dziedzinach skutecznie działamówił pułkownik Remigiusz Żuchowski z MON. – Tym, którzy już się do Legii zapisali gratuluję, a tych, którzy jeszcze się wahają gorąco do tego zachęcam – przekonywał zebranych.

Cieszę się, że Tarnów, miasto o wielu wojskowych tradycjach, tak szybko zareagował i przystąpił do Legii. Dokonaliście mądrego, dobrego wyboru – dodawał prowadzący uroczystość dr inż. Sebastian Bielecki, Dyrektor Instytutu Politechnicznego.

PWSZ w Tarnowie jest obecnie jedną z 54 polskich uczelni, które przystąpiły do realizacji tego programu.

Jego oficjalną inaugurację, uświetnili goście z 6. Brygady Powietrzno-Desantowej z Krakowa. Żołnierze opowiadali o swoich codziennych obowiązkach prezentując uzbrojenie, czy elementy wyposażenia.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko Zakładów Mechanicznych Tarnów, na którym można było obejrzeć niektóre z licznej gamy produktów powstających w Tarnowie. Olbrzymie kolejki ustawiały się do mobilnej strzelnicy wojskowej, która stanęła na kampusie PWSZ.